«Громадський ревізор» продовжує досліджувати ситуацію в броварських навчальних закладах. Ми вже розповідали про досягнення та недоліки спеціалізованої школи №5 та про проблемних учнів школи №9. Цього разу «під прицілом» школа, яка за останні кілька місяців заробила репутацію «скандальної» – ЗОШ №3.
Наприкінці минулого року третя школа «вибухнула» скандалом. Невдоволені батьки почали скаржитися до управління освіти, що директор нібито поводиться аморально.
«Ми прийшли до нього і сказали, що ми нічого не даємо і давайте зараз вирішимо це питання. Він попросив неділю щоб розібратися. З чим? Нас же звинуватили без обґрунтувань. Тоді він сказав, що ми «групка дебілів». Ми цього не чули, проте нам передали», – заявили батьки на прийомі громадян у мера.
Невдоволені роботою директора є і у педагогічному колективі. «Коли прийшов директор, почалося все з доган. Почалися пошуки ворогів, почалося цькування «неугодних». Може ви не знаєте, це вже накипіло вчительці. Як і накипіло мені, вчительці з педагогічним тридцятирічним стажем. Ви уявляєте, мені виписали догану за запізнення», – скаржиться вчителька.
КОЛЕКТИВ ТА БАТЬКИ РОЗДІЛИЛИСЯ
Проте, як виявилось, невдоволені – у меншості. Більшість батьків та освітянського колективу такі звинувачення дивують. Співробітники закладу, у свою чергу, кажуть, що як тільки директором став Владислав Рудник, школа почала розквітати. «Я директора дуже поважаю, хоча він мені годиться в сини. Я прийшла працювати в цю школу, коли вона була розвалена… зараз ми маємо ім’я, імідж, в нас такі заходи на рівні міста проходять, виховна кафедра в нас дуже сильна. В олімпіадах школа заробила гарне ім’я і я переживаю, щоб ми його не втратили», – розповідає Віра Невська, бібліотекар ЗОШ №3.
Серед вчителів також багато позитивних відгуків. Попри те, що директору всього 35 років, він зміг організувати повноцінну роботу великого колективу. Всі ж звинувачення з боку окремих співробітників вони вважають необґрунтованими. «Наш директор виконує свої посадові обов’язки так, як це потрібно директору і керівнику. Він працює директором з 2006 року. Він, звичайно, ще молодий, але створив умови в школі, яких не було раніше, ми хочемо працювати з директором, він нас всіх влаштовує», – каже Тетяна Романченко, заступник директора та вчитель біології.
На захист директора стають і батьки. Вони знають його як чуйну людину, яка завжди готова прийти на допомогу. «Діти директора нашого люблять. Коли звертаєшся з якоюсь проблемою, завжди вирішує, ніколи не заглядає, якого ти статусу, в нього всі однакові. І як таких «поборів» в школі в нас немає, у порівнянні з іншими закладами. Збирає гроші, але всі звіти є. Якщо 20 гривень на школу в місяць на папір – це нормально, і то здають не всі. А тільки ті, хто може», – каже Тетяна Коваленко, мати учня 7-А класу.
«Дуже його поважають, завжди відгукнеться, він молодий, комунікабельний, до нього ніяких претензій немає», – каже Алла Іпчак, мати учнів першого та сьомого класів. Проте, навіть задоволені його роботою батьки бачать в директорі мінус – м’який характер. Саме через це школа і стала скандально відомою.
І В ШКОЛІ БУВАЄ ОПОЗИЦІЯ
Іскра, яка розпалила цілу пожежу, виникла ще наприкінці минулого року. Наталія Ткаченко, вчителька 1-Б класу, не змогла знайти спільну мову з керівником. Тому запевнила батьків своїх учнів, що той звинувачує їх у всіх гріхах, розповідає завуч закладу.
Сам директор залишив це питання на самоплив, тому скарги посипались до управління освіти. «Бруд винесли з хати» – отже, Владислав Рудник не справляється зі своїми обов’язками, тому його варто звільнити, вирішили в управлінні. І тут розпочалась «неоголошена війна». Одні захищали директора, а інші пішли в опозицію.
26 лютого учасники конфлікту таки заключили мирову угоду, повідомила «Громадському ревізору» заступник міського голови з гуманітарних питань Лариса Виноградова: «Директор з викладачем при всіх пожали руки, обійнялися. І ми дали шанс школі все залишити так, як є. З директором та вчителькою. На сьогодні ми доклали всіх зусиль, щоб конфлікту у закладі не було». Якою буде подальша доля закладу «Громадський ревізор» ретельно спостерігатиме.
Катерина Ковальска