Ми продовжуємо розповідати історії броварських басейнів та про те, чи пішло на користь цим закладів призначення на керівні посади відомих спортсменів. Цього разу черга дійшла до КП «Оздоровчо-реабілітаційний центр» – комунальне підприємство, на балансі якого перебуває басейн броварської школи №9 «Схід».
З цим басейном історія тривала. Існує він, так само як і «Купава», з радянських часів. Був басейном школи №9. Споруда навіть мала наземний перехід до школи, щоб діти могли на уроках фізкультури одразу переходити з будівлі до басейну.
ОЗДОРОВЧИЙ ЦЕНТР ДЛЯ ОБРАНИХ
«Схід» потребував ремонту, тому педагогічний колектив і батьки зраділи, коли 2004‑го року басейном став опікуватись вже не заклад освіти. Адже із оголошеною реорганізацією почалась і реконструкція. Того року басейн передали на баланс Комунального підприємства «Оздоровчо-реабілітаційний центр». Відповідно до рішення, КП могло використовувати басейн з комерційною метою у вільний від шкільних занять час. Однак доступ школярів до басейну був обмежений.
В ЦІЙ ІСТОРІЇ Є НЕ ЛИШЕ НЕГАТИВ
Згаданий басейн – один з найкращих подібних закладів, якому позаздрять і столичні СПА-салони. Він надає різноманітні послуги. Тут два басейни, дорослий і дитячий. Є групи з аквааеробіки, групи для вагітних і навіть для немовлят. Є сауна та солярій, фітнес-та тренажерний зал, соляна печера, масажні столи, гідромасажна ванна, діагностика, рефлексотерапія тощо.
Власне увесь цей спадок отримав новий керманич оздоровчого центру, чемпіон світу з плавання Олег Лісогор. Керувати закладом він почав у червні 2014 року. І перша його дія – закриття басейну… для проведення аудиту. «Борги по підприємству були чималенькі. Це комунальні послуги, заробітні плати, податки. І, до речі, найбільша омана – це те, що більшість вважали, що увесь комплекс належав Федоренку. Нині по паперам я бачу, що це не правда. Басейн, як був комунальним підприємством, так ним і залишається донині. У зв’язку з минулорічними подіями, басейн загнали в борги», – розповідає Олег Лісогор.
НОВИЙ МЕНЕДЖМЕНТ
Заслуга нового директора в тому, що він зміг зберегти коллектив та виплатити заробітні плати. Втім, із рештою рахунків повністю розрахуватися не вдається. Олега Лісогора обурює, що комунальні платежі, а зокрема газ, потрібно сплачувати наперед. «Це для мене загадка і досі я не можу з цим бороться. І, якщо простою мовою, то люди не плавають за передплатою. І накопичити кошти не виходить», – жаліється новий керівник.
Рятує те, що у басейні організовані шкільні уроки фізкультури і врешті решт місто компенсує їх. Відвідують заклад учні школи №9. До речі, тепер вересклива малеча не заважає іншим бажаючим поплавати. Під час нашого візиту як раз проводили свої заняття третьокласники. Дітей розділили на дві групи. Дівчатка і хлопчики займаються окремо. В кожної групи свій тренер.
Паралельно з уроком фізкультури проводили заняття з аква-фітнесу. Клієнти в основному жінки. Приємно здивувало те, що вже о десятій ранку (а це не найрентабельший час) – жодної вільної доріжки.
Після тимчасового закриття Олег Лісогор особисто обдзвонював клієнтів та повідомляв, що «ОРЦ» знову працює. І, за його словами, більшість повернулися.
ЩО ПРОПОНУЄ «ОЗДОРОВЧО- РЕАБІЛІТАЦІЙНИЙ ЦЕНТР»?
Розцінки тут не змінювали з 2010 року, стверджує Олег Лісогор. Боїться, що якщо цінники змінять, то частина клієнтів надасть перевагу іншим закладам. А конкуренти не сплять. Це не лише басейн «Купава», а й розвинені мережі спортивних клубів, які можуть собі дозволити гнучку систему знижок.
Відтак тут є два басейни: для дітей (10 м, 75–85 см глибиною) та дорослих (25 м, 160–180 см глибиною). Клієнти мають змогу вибрати для себе зручніший формат плавання – «вільне» самостійне плавання, індивідуальні та групові заняття з інструктором або спеціальні водні заняття. Що стосується вікових категорій, відвідувачами є малюки від 2 місяців до 1 року, далі група – від 1 до 4 років і, звісно, старше покоління. На сьогоднішній день в басейні працює 4 кваліфіковані тренери з плавання.
Кожен візит окремо обійдеться у 65–85 грн дорослим та у 35 грн дітям. Вартість абонемента на 8–12 відвідувань складає 840– 1185 грн. Разове заняття у групі «Плавання для всіх» коштує 95 грн, а абонемент на 8 уроків коштує 640 грн.
Наймолодших 2‑місячних відвідувачів разом із матусями можна зустріти на заняттях «Аква-бейбі». В Броварах така послуга діє лише в цьому басейні. Вагітні жінки можуть займатись спеціальною аеробікою «Аква-мама». А для прихильниць водного фітнесу розроблена програма «Аква-райд» (водні вело-тренажери). Вправи на цих тренажерах допомагають спалювати більше калорій, ніж на їх «сухопутних» аналогах. Є тут також сауна, соляний грот та оздоровчі гідромасажні процедури.
РЕКЛАМА НА «ЗАДОВІЛЬНО»
От тільки дізнатися про перелік послуг та цінову політику закладу ніде. Сайту оздоровчий центр не має. Лише не ледачі можуть знайти на просторах всесвітньої мережі бодай крихти інформації. Ні номерів телефонів, ні переліку та розкладу занять, ні інформації про колектив. Невідомо, які тренери та реабілітологи там працюють. Що вже казати про прибутки?
За маркетинг новому директору можна хіба що «задовільно» поставити. Зрозуміло, що на розвиток сайту чи бодай банальний банер потрібні гроші, але як їх заробиш, якщо потік клієнтів через необізнаність не збільшується? Реклама ж, як то кажуть, рушій прогресу. І зараз вона була б досить доречною, адже рух за здоровий спосіб життя в Україні з року в рік набирає обертів. Приміром, київські фітнес-клуби переповнені, і деякі броварчани часто затримуються в столиці, аби потренуватися. Левова частка людей взагалі не знають, де в Броварах крім «Купави», можна поплавати.
Тому працювати новому керівникові є ще багато над чим. Головне, щоб він не повернувся до ганебної практики вибіркового дозволу користуватися басейном. В «Купаві» ми вже таке бачили, «Схід» поки тримається гідно.
Інесса Косач