Садочок у центрі міста. Здавалося б, він повинен бути найпрестижнішим та найбажанішим. Чому ж тоді садочок має дві адреси, половина будівлі пустує, а ремонт там не проводився давним-давно?
Суди не на користь БЗБК
Свого часу «Трембіта» була підпорядкована Броварському заводу будівельних конструкцій. Проте міська влада вже не перший рік намагається прийняти його на баланс міста. Аргументи прості – садочок майже не використовується за призначенням, адже замість 72 дітей, які його відвідують зараз, він міг би вмістити 250–280 дітей. З нинішньою переповненістю дошкільних закладів – це було б виходом із ситуації.
Проте на БЗБК вважають по-іншому. Суди між владою та заводом тягнуться з кінця 2011 року. Спочатку власники судилися по факту визнання права власності. Зокрема, вони вважали, що садочок «Трембіта» їм перейшов разом із приватизацією заводу.
Як розповідає керівник управління комунальної власності Тетяна Данюк, останнє рішення Верховного суду України 14 жовтня 2014 року було на користь територіальної громади. «Після цього були направлені листи (на БЗБК – ред.) неодноразово за підписом міського голови. Ми ще мали надію, що рішення такого поважного органу буде виконано. На сьогоднішній день рішення це не виконано»,– каже вона.
Новий етап судової тяганини
Здавалося б, що може бути вище за Верховний суд? А от керівництво заводу таки знайшло привід потягнути з передачею майна. Як нам розповіла начальник юридичного відділу міської ради Альбіна Баба-Мірзоєва, на сьогодні розпочато новий етап у справі. БЗБК подало до суду позов щодо визнання права власності за так званою «набувальною давністю».
Тобто тепер вони намагаються залишити нерухомість з тієї підстави, що користуються нею більше 10 років. Однак, законодавство і тут не на їхньому боці. Термін «набувальна давність» означає, що у випадку володіння майном певний термін, його тимчасовий власник має право на нього претендувати. Щоправда, лише за умови, якщо фактичний власник не встановлений. Однак за рішеннями всіх судів власник відомий керівництву заводу – це Броварська міська рада.
До того ж рішенням від 14 серпня 2014 року міськрада оформила право власності на об’єкт, що належить територіальній громаді міста. А саме на ДНЗ «Трембіта» по бульвару Незалежності, 8 А та вул. Гагаріна, 14 А.
Дві адреси – півтора садочки
Цікаво, що «суперечливий» дошкільний заклад має чомусь дві адреси. Однак, як нам розповіла завідуюча відділом позашкільної та виховної роботи Людмила Ярич, по факту це два садочки. От тільки з другим все не так «сонячно» – він хоча і розташований прямо в центрі міста, а розвалений вщент.
До речі і «Трембіта», порівняно із більшістю ДНЗ, виглядає не дуже. Відвідати садочок нам не дозволили, тож ми змогли його оглянути лише з вулиці. Вікна старі, дитячі майданчики – це виставка напівуцілілої радянської спадщини, у верандах замість бокових стін – фанера. Що ж сказати, стан плачевний.
Корисливий інтерес
Якщо БЗБК нічого не робить із нерухомістю, яку вважає своєю, то навіщо йому вона? Справа в тім, що у будівлі садочка по Незалежності, 8 А знаходяться два ДНЗ – «Трембіта» та «Олександра». Другий – приватний.
У «Трембіті» виховують всього 2 групи діток, а в приватному закладі – 5. Тобто для БЗБК це просте заробляння грошей. Якщо ж садочок забере міська влада, цей бізнес швидко прикриють. Отже завод намагається всіма правдами і неправдами зберегти його за собою.
Хто намалював офіси замість садочка?
Свого часу у будівлі «Трембіти» був розташований Пенсійний фонд. Звісно ж не безкоштовно. Коли на законодавчому рівні заборонили розміщувати у навчальних закладах будь-які інші структури, фонд звідти виїхав.
Однак, з непорозуміння в проекті Генерального плану на місці «Трембіти» намалювали офіси. Чиновники думали, ніби Пенсійний фонд й досі там. Прикрість цієї ситуації нам роз’яснила заступник міського голови Лариса Виноградова: «Управління освіти надає інформацію архітектурі, що там садочки і офіси. Архітектура чіпляє слово «офіси» і потім розташовує на Генплані офісний торговий центр… Воно не просто буде виправлено, офісів там ніколи не буде, тому що є закон, який забороняє змінювати цільове призначення садочків, якого б вони не були підпорядкування, під щось інше, окрім освіти».
Прокоментувала незрозумілу появу офісів на місці дитячого садочка і головний архітектор Броварів Лілія Рибакова. Вона також зазначає, що це прикра помилка: «Оскільки раніше це приміщення орендував Пенсійний фонд, тому виникло непорозуміння. Але наразі призначення цієї будівлі буде під садочок. Це однозначно буде виправлено у Генплані».
Отже, судові суперечки заводу з міською владою явно не йдуть на користь місту. Замість двох повноцінних садочків, БЗБК розвалило один і продовжує доконувати інший. Кому від цього краще? Питання риторичне.
Аліна Яковенко