Де броварчанам під час свят та літньої спеки прихиститися? Парк «Приозерний», що на Пекарні… Влітку тут можна було б купатися, чи засмагати. Проте сучасним його назвати важко, скоріше – запущена радянська спадщина. Відсутні альтанки та пішохідні доріжки, дітям ніде гуляти, а дорослим відпочити під час, приміром, травневих пікніків. Про спортивні майданчики ніхто навіть не згадує.
Висновок єдиний – «Приозерну перлину» потрібно приводити до ладу. У головних інженерів, що займаються реконструкцією, виникають сміливі фантазії на тему, що ж можна зробити на цій величезній території. Основне, що пропонується – парк потрібно розбити на зони. Приміром, тут можна спорудити не лише альтанки та дитячі майданчики. В парку чудово б вписався справжній японський сад каменів. Навколо цієї краси не завадили б велосипедні та пішохідні доріжки. Не зайвою б була і реконструкція центрального входу.
Але поки що фантазії на кшталт фонтанчиків та японського саду доводиться відкладати. Архітектори розробили скромний проект з міркувань першочерговості. Зробили ставку на очищенні озера та облаштуванні території навколо.
ДО ВОДИ ЗАСЬ!
Купатися в Приозерному озері не можна. Вода не відповідає гігієнічним нормам. Однак, місцевим мешканцям заборона ні по чому, тож вони регулярно купаються у озері. Зокрема, під час Водохреща. Оскільки бактерії морозів не витримують і взимку якість води для купання придатна. Однак саме озеро для купання не облаштоване. Пляж не проходив обов’язкову паспортизацію. В березні 2013 року міський голова Ігор Сапожко заявив, що озеро у парку планують розчистити. Втім цього виявилося замало. У квітні цього ж року «мешканці озера» не витримали важких умов життя.
ЧИСТИМО, ЯК МОЖЕМО
Комунальники власними силами регулярно намагаються очистити озеро, втім скошення очерету чи прибирання побутового сміття кардинально ситуацію не змінювало. «Найбільша проблема – це відсутність коштів. Також місто не має спеціалізованої техніки. Скоріш за все, буде долучатись на конкурсних засадах організація, що виконає розчистку озера», – пояснює начальник управління житлово‑комунального господарства Галина Плотнікова.
Тож, через брак коштів розчищати озеро у 2015 році не планували. До тепер!
ГРОШІ БУДУТЬ! ОЗЕРО РОЗЧИСТЯТЬ
Нарешті в міській раді отримали приємну та таку довгоочікувану новину від обласних чиновників. Гроші на розчистку броварського озера таки виділять!
Адже ще з 2012 року місцева влада регулярно зверталась до Київської обласної держадміністрації з єдиним проханням – включити парк «Приозерний» до програми природоохоронних заходів. Втім, досі у столиці мовчали. Згідно з попереднім кошторисом витрат, що подавався на конкурс до області, для озерного ремонту потрібно щонайменше 4,5 мільйона гривень. І це без врахування зарплатні чи, приміром, витрат на пальне.
ПЕРШОЧЕРГОВИЙ МІНІМУМ
На ці кошти заплановано чимало. Найголовніше – повністю розчистять чашу водойми. Це передбачає виїмку ґрунту та планування укосів. Крім того, у парку мають з’явитися пішохідні доріжки. А рибалкам буде звідки закидати вудочки. Для них спорудять спеціальні містки. Також з’явиться причал для човнів та катамаранів.
Парк «Приозерний» – легені Броварів. Для містян він може стати місцем для релаксації. До того ж, тут єдине природнє озеро, що залишилося на території нашого міста. Парк одне з улюблених місць відпочинку містян, а вони чекають часу, коли його осучаснять. Броварчани розраховують, що ганебні таблички із написом «Купатися заборонено» зникнуть, а малеча азартно плигатиме у водойму.
Інна Нікітіна